Şirket Bilgileri:Bu web sitesi(www.invesacapital.com/), Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) tarafından 640 lisans numarasıyla aracılık hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiş ve düzenlenmiş bir Güney Afrika yatırım firması olan Imermarket (PTY) LTD ex Xenium Financial Managers (PTY) Limited tarafından işletilmektedir. Imermarket (PTY) LTD, 2. Kat, Rivonia Village, Cnr Mutual Road & Rivonia Boulevard, Rivonia, 2191 Johannesburg, Güney Afrika adresinde bulunmaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, "InvesaCapital" markasının sahibi ve işletmecisidir.

Imermarket (PTY) LTD ve OBR Investments Limited aynı Şirketler Grubuna aittir. OBR Investments Limited, 161 Makarios III Avenue,3027, 6th Floor,Akapnitis Court, Limassol, Cyprus, 217/13 CIF lisans numarası ile Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenmektedir.

Skrill ve NETELLER işlemleri IMERMARKET (PTY) LTD tarafından gerçekleştirilir.

Risk uyarısı: Fark sözleşmeleri ('CFD'ler'), spekülatif karakterli, alım satımı önemli sermaye kaybı riskleri içeren karmaşık bir finansal üründür. Marjinal bir ürün olan CFD'lerin alım satımı tüm bakiyenizin kaybına neden olabilir. CFD'lerde kaldıracın hem avantajınıza hem de dezavantajınıza çalışabileceğini unutmayın. CFD yatırımcıları dayanak varlıkların sahibi değildir veya bunlar üzerinde herhangi bir hakka sahip değildir. CFD ticareti tüm yatırımcılar için uygun değildir. Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir. Gelecek tahminleri, gelecekteki performansın güvenilir bir göstergesi değildir. İşlem yapmaya karar vermeden önce yatırım hedeflerinizi, deneyim seviyenizi ve risk toleransınızı dikkatlice değerlendirmelisiniz. Kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla para yatırmamalısınız. Lütfen öngörülen ürünle ilişkili riski tam olarak anladığınızdan emin olun ve gerekirse bağımsız tavsiye alın. Lütfen Risk Açıklama belgemizi okuyun.

Bölgesel Kısıtlamalar: Imermarket (PTY) LTD, Avrupa Ekonomik Alanı'nın yanı sıra ABD, British Columbia, Kanada ve diğer bazı bölgeler gibi diğer bazı yargı bölgelerinde hizmet sunmamaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, herhangi bir finansal ürünün satın alınması, elde tutulması veya elden çıkarılması ile ilgili tavsiye, öneri veya görüş bildirmez.

Imermarket (PTY) LTD bir finansal danışman değildir.

CFD

CFD nedir?

Fark sözleşmesi veya CFD, çeşitli varlıkların fiyatları üzerinde spekülasyon yapmak için kullanılan ve giderek daha popüler hale gelen bir finansal sözleşmedir. Bir CFD'de, CFD alıcısı (müşteri) ile CFD satıcısı (broker) arasında bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme, CFD satıldığında alıcının dayanak varlığın mevcut değeri ile dayanak varlığın gelecekteki değeri arasındaki farkı ödemesini veya almasını öngörür. Bu, müşterinin bir varlığı satın almasına ve o varlığa sahip olmasına gerek kalmadan bir varlığın fiyatı hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanır. CFD'lerin çeşitli faydaları olduğundan, popülerlikleri son on yılda önemli ölçüde artmıştır.

CFD'lerle Nasıl İşlem Yaparım?

CFD ticareti, bir CFD komisyoncusu aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu nedenle, gerçekleştirmeniz gereken ilk adım, bir CFD brokerinde bir hesap oluşturmak ve ardından bu hesaba para yatırmaktır. Ardından, ticarete başlamak için CFD'lerin nasıl çalıştığını ve komisyoncunuzun ticaret platformunda nasıl sipariş vereceğinizi öğrenmelisiniz.

Bu temel bilgiler tamamlandıktan sonra, hangi varlık üzerinde spekülasyon yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Varlığın aşina olduğunuz bir varlık olması en iyisidir, çünkü bu, varlığın potansiyel fiyat hareketlerini tahmin etmenize yardımcı olabilir. Varlığın fiyatının yükseleceğine mi yoksa düşeceğine mi inandığınıza karar verin ve buna dayanarak uzun bir CFD veya kısa bir CFD satın alın.

Pozisyonunuzu açtıktan sonra onu izlemeniz gerekecektir. Kayıplarınızı sınırlamak için aleyhinize olursa kapatabilir veya yeterince karlı olana kadar bekleyebilir ve karınızı toplamak için kapatabilirsiniz.

Faydaları Nelerdir?

CFD'ler çok sayıda avantaj sundukları için bu kadar trend haline geldi. CFD ticareti yapmanın faydaları aşağıdaki gibidir:

  • CFD'ler kaldıraca izin verir, bu da yatırımcıların sermayelerini daha verimli (riskle birlikte) kullanabilecekleri anlamına gelir.
  • CFD'ler ile her varlık sınıfına tek bir platformdan erişebilirsiniz.
  • CFD ticareti yaparken açığa satış kuralı yoktur.
  • CFD ticareti yaparken günlük ticaret kuralları yoktur.
  • CFD'ler bazı yargı bölgelerinde uygun vergi muamelesi ile birlikte gelir.

Kısa ve Uzun Ticaret

CFD, yatırımcının bir varlığın fiyat hareketi üzerinde her iki yönde de spekülasyon yapmasına olanak tanır. Varlığın fiyatının yükseleceğine inanıyorsanız, bu konuda spekülasyon yapmak için bir pozisyon açabilirsiniz, bu aynı zamanda "uzun ticaret" olarak da bilinir. Öte yandan, bir varlığın fiyatının düşeceğine inanabilirsiniz. Bu senaryo üzerinde de spekülasyon yapmak için bir pozisyon açabilirsiniz ve bu "kısa ticaret" olarak bilinir.

Uzun bir işlemle potansiyel kazancınız yükselen varlık fiyatlarından gelirken, kısa bir işlemle potansiyel kazancınız düşen varlık fiyatlarından gelir.

CFD Ticaretinin Riskleri

CFD ticareti yapmanın faydaları olsa da, riskler de vardır ve bu tür bir spekülasyona girmeden önce bunları anlamak önemlidir. Başlıca risklerden biri aslında CFD'lerin faydalarından birine bağlıdır ve bu kaldıraç riskidir. Kaldıraç, sermaye kullanımının verimliliğini artırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda hem kazançları hem de kayıpları büyütebilir. Büyütülmüş kazançlar elbette iyidir, ancak büyütülmüş kayıplar, bir tüccarın kötü yönetilen tek bir işlemde her şeyi kaybetmesine neden olabilir. Bu aynı zamanda komisyoncunuzdan hesabınızda mevcut olandan daha fazlasını geri ödemeniz gereken bir marj çağrısı olasılığını da sunar. Ve özellikle dalgalı bir dönemde fiyattaki bir boşluk, beklenmedik kayıplara neden olan uygulama riskleri yaratabilir.

Risk Uyarısı

Forex/CFD'de işlem yapmak, dayanak piyasanın oynaklığı nedeniyle sermayeniz için yüksek düzeyde risk taşır. Bu ürünler tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu nedenle, riskleri anladığınızdan ve bağımsız ve uygun lisanslı bir mali danışmandan tavsiye aldığınızdan emin olmalısınız.

% tamamlandı

Ödeme yöntemleri
Başka bir para yatırma işlemi yapmak için önce hesabınızı doğrulamanız gerekir.
Dosyanız reddedildi. Lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
Anlıyorum.

Sevgili ${UserName},

Bu işlem bir demo hesabı için mevcut değildir.
Canlı hesabınıza geçin, para ekleyin ve işlem yapmaya başlayın.

Hesabınıza para yatırın

Bu bölüm sadece müşterilere açıktır, lütfen giriş yapın veya kaydolun