Şirket Bilgileri:Bu web sitesi(www.invesacapital.com/), Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) tarafından 640 lisans numarasıyla aracılık hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiş ve düzenlenmiş bir Güney Afrika yatırım firması olan Imermarket (PTY) LTD ex Xenium Financial Managers (PTY) Limited tarafından işletilmektedir. Imermarket (PTY) LTD, 2. Kat, Rivonia Village, Cnr Mutual Road & Rivonia Boulevard, Rivonia, 2191 Johannesburg, Güney Afrika adresinde bulunmaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, "InvesaCapital" markasının sahibi ve işletmecisidir.

Imermarket (PTY) LTD ve OBR Investments Limited aynı Şirketler Grubuna aittir. OBR Investments Limited, 161 Makarios III Avenue,3027, 6th Floor,Akapnitis Court, Limassol, Cyprus, 217/13 CIF lisans numarası ile Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenmektedir.

Skrill ve NETELLER işlemleri IMERMARKET (PTY) LTD tarafından gerçekleştirilir.

Risk uyarısı: Fark sözleşmeleri ('CFD'ler'), spekülatif karakterli, alım satımı önemli sermaye kaybı riskleri içeren karmaşık bir finansal üründür. Marjinal bir ürün olan CFD'lerin alım satımı tüm bakiyenizin kaybına neden olabilir. CFD'lerde kaldıracın hem avantajınıza hem de dezavantajınıza çalışabileceğini unutmayın. CFD yatırımcıları dayanak varlıkların sahibi değildir veya bunlar üzerinde herhangi bir hakka sahip değildir. CFD ticareti tüm yatırımcılar için uygun değildir. Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir. Gelecek tahminleri, gelecekteki performansın güvenilir bir göstergesi değildir. İşlem yapmaya karar vermeden önce yatırım hedeflerinizi, deneyim seviyenizi ve risk toleransınızı dikkatlice değerlendirmelisiniz. Kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla para yatırmamalısınız. Lütfen öngörülen ürünle ilişkili riski tam olarak anladığınızdan emin olun ve gerekirse bağımsız tavsiye alın. Lütfen Risk Açıklama belgemizi okuyun.

Bölgesel Kısıtlamalar: Imermarket (PTY) LTD, Avrupa Ekonomik Alanı'nın yanı sıra ABD, British Columbia, Kanada ve diğer bazı bölgeler gibi diğer bazı yargı bölgelerinde hizmet sunmamaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, herhangi bir finansal ürünün satın alınması, elde tutulması veya elden çıkarılması ile ilgili tavsiye, öneri veya görüş bildirmez.

Imermarket (PTY) LTD bir finansal danışman değildir.

CFD Ticaret İpuçları

CFD Ticaretine Nasıl Başlanır

CFD ticaretine başlamak için birkaç şeye ihtiyacınız var, ancak iyi haber şu ki çok fazla zamana bile ihtiyacınız yok. Hangi broker ile işlem yapacağınızı seçtikten ve bir miktar sermaye yatırdıktan sonra geriye kalan tek şey ilk işleminizi yapmaktır. CFD ticaretine bugün başlayabilmeniz için çok iyi bir şans var.

CFD İşlem Adımları

Bir CFD işlemi, ister altın, ister bireysel hisse senetleri veya kripto para birimlerinde işlem yapmayı düşünüyor olun, birkaç temel adımı izler. CFD işleminizi yapmak için bu adımları izlemeniz yeterlidir:

  1. İşlem yapacağınız bir varlık seçin.
  2. Fiyatın yükseleceğini mi yoksa düşeceğini mi düşündüğünüze karar verin.
  3. Fiyatın yükseleceğini düşünüyorsanız uzun bir işlem yapın ve fiyatın düşeceğini düşünüyorsanız kısa bir işlem yapın.
  4. Dayanak varlığın fiyatının hareket ettiğini görmek için bekleyin (tercihen tahmin ettiğiniz yönde).
  5. İşleminizi kapatın ve kazancınızı tahsil edin veya kaybınızı kabul edin.

Deneyimli Yatırımcılar için İpuçları

Deneyimli yatırımcılar, kariyerlerinin bu noktasında ticaretin bazı yönlerinin muhtemelen oldukça otomatik hale gelmesinden faydalanabilir. Muhtemelen kar alma seviyeleri hakkında çok fazla düşünmeleri gerekmez ve muhtemelen kendilerine bir stop loss belirlemeyi hatırlatmaları gerekmez. Bununla birlikte, ticaret stratejilerinde hala geliştirmek isteyebilecekleri bazı şeyler var. Bunlar, para yönetimi ve risk yönetimi gibi her zaman dikkat gerektiren şeylerdir. Deneyimli yatırımcılar da yeni stratejiler öğrenmekten ve daha önce işlem yapmadıkları yeni varlıkları incelemekten faydalanabilir.

Yeni Başlayan Yatırımcılar için İpuçları

CFD ticaretine yeni başladığınızda işler bunaltıcı görünebilir çünkü ticaretin dikkate alınması gereken çok fazla yönü vardır. Yeni başlayanlar, yeni başladıklarında ticaretin temel yönlerine odaklanarak bunu kendileri için yararlı hale getirebilirler. Yeni yatırımcıların kendilerini kaptırabilecekleri alanlardan biri de kaldıraçtır. Kazandığınız işlemleri 10 veya 100 kat artırmayı düşünmek çok heyecan vericidir, ancak kaldıraç diğer şekilde de çalışarak korkunç kayıplara neden olabilir. Kaldıraç kullanımını dizginlemenin yanı sıra, yeni yatırımcılara potansiyel kayıpları en aza indirmek için tüm işlemlerinde stop kullanmayı öğrenmelerini de tavsiye edebiliriz. Son olarak, meydana geldiklerinde herhangi bir kaybı kabul etmeye alışın.

Planlama

İster yeni başlayan bir tüccar olun ister yılların deneyimine sahip biri, bir şey tutarlıdır - en fazla başarıyı elde etmek için işlemlerinizi planlamanız gerekir. Bunun zor ya da acı verici olması gerekmez ve kendi planlama sürecinize alıştığınızda ikinci bir doğa haline gelecektir. Planlamanız yalnızca herhangi bir teknik veya temel tetikleyiciye dayanabilecek bir alım satım sistemi oluşturmayı değil, aynı zamanda başarılı olduğundan emin olmak için sisteminizi test etmeyi de içerir. Gerçekten başarılı olup olmadıklarını görmek için bulduğunuz herhangi bir stratejinin demo ticareti için gerektiği kadar zaman harcamalısınız. Planlamanın diğer yönleri arasında tüm alım satımlarınızda kar alma ve zararı durdurma seviyelerini belirlemek ve uygun para yönetimi ve risk yönetimini kullanmak yer alır.

Riskler

CFD'ler, aksi takdirde alım satımı pahalı olabilecek varlıklar üzerinde spekülasyon yapmak için cazip bir yol arayan tüccarlara pek çok fayda sunarken, aynı zamanda riskleri de beraberinde getirir. Yatırımcıların bu risklerden kaçınmak için bunları bilmeleri önemlidir. Temel risklerden biri, kaldıraçlı kayıplarla karşılaşıldığında yeterli miktarda marj tutma ihtiyacıdır. CFD'lerde işlem yaparken dikkate alınması gereken likidite sorunları da olabilir. Genel olarak CFD ticareti süreci, riskler tüccar tarafından bilindiği ve hesaba katıldığı sürece oldukça tatmin edicidir.

Risk Uyarısı

Forex/CFD'de işlem yapmak, dayanak piyasanın oynaklığı nedeniyle sermayeniz için yüksek düzeyde risk taşır. Bu ürünler tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu nedenle, riskleri anladığınızdan ve bağımsız ve uygun lisanslı bir mali danışmandan tavsiye aldığınızdan emin olmalısınız.

% tamamlandı

Ödeme yöntemleri
Başka bir para yatırma işlemi yapmak için önce hesabınızı doğrulamanız gerekir.
Dosyanız reddedildi. Lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
Anlıyorum.

Sevgili ${UserName},

Bu işlem bir demo hesabı için mevcut değildir.
Canlı hesabınıza geçin, para ekleyin ve işlem yapmaya başlayın.

Hesabınıza para yatırın

Bu bölüm sadece müşterilere açıktır, lütfen giriş yapın veya kaydolun