Şirket Bilgileri:Bu web sitesi(www.invesacapital.com/), Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) tarafından 640 lisans numarasıyla aracılık hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiş ve düzenlenmiş bir Güney Afrika yatırım firması olan Imermarket (PTY) LTD ex Xenium Financial Managers (PTY) Limited tarafından işletilmektedir. Imermarket (PTY) LTD, 2. Kat, Rivonia Village, Cnr Mutual Road & Rivonia Boulevard, Rivonia, 2191 Johannesburg, Güney Afrika adresinde bulunmaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, "InvesaCapital" markasının sahibi ve işletmecisidir.

Imermarket (PTY) Ltd ile Galarine Ltd arasındaki ödeme aracısı sözleşmesine göre. (Kayıtlı Adres: Kallipoleos, 15, AMARAL 30, Floor 4, Flat/Office 402 1055, Lefkosia, Cyprus), kayıt numarası HE438667, Imermarket (PTY) Ltd'ye ödeme hizmetleri sağlayan ödeme aracısı olarak hareket etmektedir.

Imermarket (PTY) LTD ve OBR Investments Limited aynı Şirketler Grubuna aittir. OBR Investments Limited, 12 Archiepiskopou Makariou Avenue III, Ofis No. 201, ZAVOS KRISTELLINA TOWER, 4000, Mesa Geitonia, Limasol, Kıbrıs, 217/13 CIF lisans numarası ile Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenmektedir.

Skrill ve NETELLER işlemleri IMERMARKET (PTY) LTD tarafından gerçekleştirilir.

Risk uyarısı: Fark sözleşmeleri ('CFD'ler'), spekülatif karakterli, alım satımı önemli sermaye kaybı riskleri içeren karmaşık bir finansal üründür. Marjinal bir ürün olan CFD'lerin alım satımı tüm bakiyenizin kaybına neden olabilir. CFD'lerde kaldıracın hem avantajınıza hem de dezavantajınıza çalışabileceğini unutmayın. CFD yatırımcıları dayanak varlıkların sahibi değildir veya bunlar üzerinde herhangi bir hakka sahip değildir. CFD ticareti tüm yatırımcılar için uygun değildir. Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir. Gelecek tahminleri, gelecekteki performansın güvenilir bir göstergesi değildir. İşlem yapmaya karar vermeden önce yatırım hedeflerinizi, deneyim seviyenizi ve risk toleransınızı dikkatlice değerlendirmelisiniz. Kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla para yatırmamalısınız. Lütfen öngörülen ürünle ilişkili riski tam olarak anladığınızdan emin olun ve gerekirse bağımsız tavsiye alın. Lütfen Risk Açıklama belgemizi okuyun.

Bölgesel Kısıtlamalar: Imermarket (PTY) LTD, Avrupa Ekonomik Alanı'nın yanı sıra ABD, British Columbia, Kanada ve diğer bazı bölgeler gibi diğer bazı yargı bölgelerinde hizmet sunmamaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, herhangi bir finansal ürünün satın alınması, elde tutulması veya elden çıkarılması ile ilgili tavsiye, öneri veya görüş bildirmez.

Imermarket (PTY) LTD bir finansal danışman değildir.

Kaldıraç ve Marj

Marj ve kaldıraç birbiriyle yakından ilişkilidir, ancak aynı şey değildir. Marjin kaldıraç yaratmak için kullanılır. Marjin kullandığınızda, kaldıraç yaratır ve ek ticaret gücü elde edersiniz. Kaldıraç sayesinde yatırımcılar, hesaplarındaki sermaye miktarının başka türlü izin vereceğinden daha büyük pozisyonlar tutabilirler. Dolayısıyla, marjin ve kaldıraç aynı kavramdan bahseder, ancak farklı perspektiflerden.

Kaldıraç nedir?

Kaldıraç, bir pozisyonun boyutunu artırmak için ödünç alınan sermayeyi kullanmak ve böylece o pozisyondaki kazanç veya kayıp potansiyelini genişletmektir. Kaldıraç ayrıca bir yatırımcının mevcut sermayesiyle daha fazla pozisyon açmasına ve böylece hesabını çeşitlendirmesine olanak tanır. CFD kaldıracı 400:1 kadar büyük veya 2:1 kadar küçük olabilir. Genellikle mevcut kaldıraç miktarı işlem gören varlığa bağlıdır. Akılda tutulması gereken bir husus, kaldıracın her zaman riski artırdığıdır. Bu iki ucu keskin bir kılıçtır çünkü herhangi bir işlemdeki potansiyel kazançları artırmanın yanı sıra potansiyel kayıpları da artırır.

Marj nedir?

Marjin, yatırımcının mevcut sermayesinin başka türlü izin vereceğinden daha büyük pozisyonlar açmak için bir komisyoncudan borç alarak kaldıraç oluşturmak için kullanılır. Örneğin, Tesla'nın 100 hissesini hisse başına 900 dolardan satın almak isteseydiniz 90.000 dolara ihtiyacınız olurdu. Ancak, marjla işlem yapmanıza izin vermeye istekli bir komisyoncunuz varsa, aynı pozisyonu gerekli sermayenin yalnızca% 5'i veya 4,500 $ ile açabilirsiniz. Bu, tüccara başka pozisyonlar açmak için kullanılabilecek ek sermaye bırakır.

Faydaları Nelerdir?

Marjin ve kaldıraç kullanımı riski artırır, ancak bunları doğru kullanan yatırımcılar için bir dizi faydası da vardır. Öncelikle, marj sermayenizin başka türlü olabileceğinden çok daha ileri gitmesine olanak tanır ve bu da çeşitlendirme faydaları sağlayabilir. Kaldıraç kullanımı, herhangi bir işlemden elde edilen getiri oranını artırma imkanı sunar. Marjin ayrıca bir tüccara alım satımlar için yardımcı finansman sağlar. Teminat kullanımı genellikle hesap düzeyinde önceden onaylandığından, tüccar gerekli teminat tutarını hesabında tuttuğu sürece, daha fazla evrak işine veya finansman koşullarının yeniden müzakere edilmesine gerek kalmadan borçlanmaya devam edebilir. Teminatlı fonların faiz oranları da genellikle oldukça rekabetçidir.

Riskler Nelerdir?

Marj ve kaldıraç bazı çok cazip avantajlar yaratırken, sonuçta kim bir işlemdeki getiri oranını 400 kat artırmaya karşı koyabilir? Ancak kesinlikle risksiz değildirler. Öncelikle, bu 400x işlem, tıpkı kazanan bir işlem gibi bir zararı 400 kat büyütebilir. Dolayısıyla, marj ve kaldıracın en kötü riski aynı zamanda en güçlü avantajıdır. Kaldıraçlı ticarette yeni başlayanlar tarafından genellikle dikkate alınmayan bir diğer risk de gecelik faiz ücretleri nedeniyle para kaybetme riskidir. Marjin maliyetleri gecelik olarak hesaplanır, bu nedenle bir pozisyonun açık tutulduğu her gece ek finansman ücretlerine tabi olur. Bunlar bireysel olarak küçük görünebilir, ancak zamanla kesinlikle toplanabilir. Ayrıca, negatif bakiye koruması olmayan bir broker kullanıldığında, kaldıraç, bir hesapta tutulan bakiyeden daha büyük bir zarara uğramayı mümkün kılar. Bu, yatırımcının piyasada kullanmayı planlamamış olabileceği ek fonların yatırılmasını gerektirecektir.

Risk Uyarısı

Forex/CFD'de işlem yapmak, dayanak piyasanın oynaklığı nedeniyle sermayeniz için yüksek düzeyde risk taşır. Bu ürünler tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu nedenle, riskleri anladığınızdan ve bağımsız ve uygun lisanslı bir mali danışmandan tavsiye aldığınızdan emin olmalısınız.

% tamamlandı

Ödeme yöntemleri
Başka bir para yatırma işlemi yapmak için önce hesabınızı doğrulamanız gerekir.
Dosyanız reddedildi. Lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
Anlıyorum.

Sevgili ${UserName},

Bu işlem bir demo hesabı için mevcut değildir.
Canlı hesabınıza geçin, para ekleyin ve işlem yapmaya başlayın.

Hesabınıza para yatırın

Bu bölüm sadece müşterilere açıktır, lütfen giriş yapın veya kaydolun