Şirket Bilgileri:Bu web sitesi(www.invesacapital.com/), Güney Afrika Mali Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) tarafından 640 lisans numarasıyla aracılık hizmeti vermek üzere yetkilendirilmiş ve düzenlenmiş bir Güney Afrika yatırım firması olan Imermarket (PTY) LTD ex Xenium Financial Managers (PTY) Limited tarafından işletilmektedir. Imermarket (PTY) LTD, 2. Kat, Rivonia Village, Cnr Mutual Road & Rivonia Boulevard, Rivonia, 2191 Johannesburg, Güney Afrika adresinde bulunmaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, "InvesaCapital" markasının sahibi ve işletmecisidir.

Imermarket (PTY) LTD ve OBR Investments Limited aynı Şirketler Grubuna aittir. OBR Investments Limited, 161 Makarios III Avenue,3027, 6th Floor,Akapnitis Court, Limassol, Cyprus, 217/13 CIF lisans numarası ile Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından düzenlenmektedir.

Skrill ve NETELLER işlemleri IMERMARKET (PTY) LTD tarafından gerçekleştirilir.

Risk uyarısı: Fark sözleşmeleri ('CFD'ler'), spekülatif karakterli, alım satımı önemli sermaye kaybı riskleri içeren karmaşık bir finansal üründür. Marjinal bir ürün olan CFD'lerin alım satımı tüm bakiyenizin kaybına neden olabilir. CFD'lerde kaldıracın hem avantajınıza hem de dezavantajınıza çalışabileceğini unutmayın. CFD yatırımcıları dayanak varlıkların sahibi değildir veya bunlar üzerinde herhangi bir hakka sahip değildir. CFD ticareti tüm yatırımcılar için uygun değildir. Geçmiş performans, gelecekteki sonuçların güvenilir bir göstergesi değildir. Gelecek tahminleri, gelecekteki performansın güvenilir bir göstergesi değildir. İşlem yapmaya karar vermeden önce yatırım hedeflerinizi, deneyim seviyenizi ve risk toleransınızı dikkatlice değerlendirmelisiniz. Kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla para yatırmamalısınız. Lütfen öngörülen ürünle ilişkili riski tam olarak anladığınızdan emin olun ve gerekirse bağımsız tavsiye alın. Lütfen Risk Açıklama belgemizi okuyun.

Bölgesel Kısıtlamalar: Imermarket (PTY) LTD, Avrupa Ekonomik Alanı'nın yanı sıra ABD, British Columbia, Kanada ve diğer bazı bölgeler gibi diğer bazı yargı bölgelerinde hizmet sunmamaktadır.

Imermarket (PTY) LTD, herhangi bir finansal ürünün satın alınması, elde tutulması veya elden çıkarılması ile ilgili tavsiye, öneri veya görüş bildirmez.

Imermarket (PTY) LTD bir finansal danışman değildir.

Teknik ve Temel Analiz

Temel analiz ve teknik analiz, finansal piyasalara yaklaşımda ve bir varlığın fiyatının alabileceği potansiyel yönü tahmin etmede iki farklı düşünce ekolüdür. Bunlar önemli ölçüde farklı yaklaşımlardır ve birçok tüccar bir ekole veya diğerine abone olsa da, piyasaları tahmin etmede gelişmiş sonuçlar elde etmek için ikisini birleştirmek de mümkündür. Okumaya devam ettikçe, temel ve teknik analizin ticaretinizde nasıl başarılı bir şekilde birleştirilebileceğine dair bazı fikirler edinebilirsiniz.

Temel Analiz Nedir?

Temel analiz, bir varlığın içsel değerinin belirlenmesiyle ilgilidir. En sık hisse senetlerinde kullanılır, ancak diğer varlık sınıflarında da kullanılabilir. Temel analizi kullanırken, yatırımcılar ekonomik kalkınma ve büyümenin büyük resminden, jeo-politik ve bir sektördeki koşullara kadar her şeye bakacaklardır. Ayrıca belirli bir şirketin finansal gücü veya yönetim ekibinin gücü gibi daha küçük ayrıntılara da bakacaklardır. Temel analist, bir ürün, emtia veya varlık için arz ve talebin gücünü belirlemeye çalışır. Ayrıca tek tek şirketlerle ilişkili kazançlara, borçlara, varlıklara ve giderlere de bakarlar.

Teknik Analiz Nedir?

Yatırımcılar istatistiksel trendlere dayanarak varlıkların fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalıştıklarından, teknik analiz temel analizden çok farklıdır. Bu, öncelikle bir hisse senedinin veya başka bir varlığın fiyatının ve işlem hacminin incelenmesi yoluyla yapılır. Teknik analistler, tüm temel verilerin ve haberlerin zaten bilindiği varsayımı altında çalışır, bu nedenle zaten varlığa fiyatlandırılmıştır. Bu da temel verilerin göz ardı edilebileceği anlamına gelir. Bunun yerine, teknik analist fiyatın gelecekte nereye gidebileceğini belirlemek için bir varlığın fiyatındaki kalıpları arayacaktır. Bu kalıplar, varlık fiyatının geçmişteki hareketine dayanarak veya varlığın arkasındaki piyasa psikolojisinin bir göstergesi olarak tahmin değeri sağlayabilir.

Temel ve Teknik Analiz Arasındaki Fark

Temel analiz ile teknik analiz arasındaki temel fark, bir varlığın fiyatını hangi faktörlerin belirlediğine dayanır. Temel analiz ekonomi politikaları, sektör trendleri ve şirketin finansal gücü gibi tüm dış faktörleri göz önünde bulundurur. Temel analistler tüm bu faktörlerle, bunların şu anda varlığın fiyatını nasıl etkilediğiyle ve bu faktörlere dayalı olarak varlığın gerçek değerinin ne olduğuyla ilgilenir.

Teknik analiz en çok varlıklardaki fiyat hareketleri ve bu fiyatların arkasındaki tarihsel kalıplar ve istatistiklerle ilgilenir. Teknik analiz bir dereceye kadar yatırımcı psikolojisiyle de ilgilidir, çünkü teknik analistler tarafından kullanılan fiyat hareketlerinin ve kalıplarının etkinliği genellikle piyasa psikolojisine dayanan açıklamalara sahiptir. Teknik analistler yalnızca fiyat ve hacim verileriyle ilgilenirler.

Her Birinin Faydaları Nelerdir?

Temel analiz, bir işletme türündeki varlığın mevcut fiyatını dikkate almadan, yalnızca o varlığın gerçek değerinin ne olduğuna odaklanma avantajına sahiptir. Bu yaklaşım uzun vadeli yatırımlar için idealdir. Riski yönetmeye yardımcı olabilir ve varlık tahsisi ile ilgili kararlarda da yardımcı olabilir. Ayrıca, uzun vadede temel analiz kullanılarak alınan kararların doğru olma olasılığı en yüksektir.

Teknik analiz, varlıkların ve piyasaların hızlı bir şekilde analiz edilmesini sağlar ve fiyata odaklandığı için fiyat hedeflerini belirlemek için oldukça etkili bir şekilde kullanılabilir. Teknik analiz, kısa vadeli fiyat hareketlerini en etkili şekilde belirleyebildiği için kısa vadeli yatırımcılar için de en kullanışlı yöntemdir. Piyasa duyarlılığı, piyasa psikolojisi ve arz ve talep bir fiyat grafiğine bakılarak görülebilir.

Her Birinin Riskleri Nelerdir?

Temel analizin en büyük dezavantajlarından biri, harcadığı zaman miktarıdır. Buna ek olarak, her yatırımcının aynı bilgilere erişimi olduğu için temel analizi kullanarak avantaj elde etmek zor olabilir. Temel analiz, piyasalardaki kısa vadeli hareketler hakkında herhangi bir şeyi ortaya çıkarma konusunda da oldukça zayıftır.

Teknik analize ilişkin şikayetlerden biri oldukça öznel olmasıdır. İki analist aynı grafiğe bakarken genellikle oldukça farklı sonuçlara varır. Ayrıca, çok fazla analiz aracı olduğu için, teknik bir yatırımcının analiz felcine yakalanması nadir değildir.

Risk Uyarısı

Forex/CFD'de işlem yapmak, dayanak piyasanın oynaklığı nedeniyle sermayeniz için yüksek düzeyde risk taşır. Bu ürünler tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu nedenle, riskleri anladığınızdan ve bağımsız ve uygun lisanslı bir mali danışmandan tavsiye aldığınızdan emin olmalısınız.

% tamamlandı

Ödeme yöntemleri
Başka bir para yatırma işlemi yapmak için önce hesabınızı doğrulamanız gerekir.
Dosyanız reddedildi. Lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.
Anlıyorum.

Sevgili ${UserName},

Bu işlem bir demo hesabı için mevcut değildir.
Canlı hesabınıza geçin, para ekleyin ve işlem yapmaya başlayın.

Hesabınıza para yatırın

Bu bölüm sadece müşterilere açıktır, lütfen giriş yapın veya kaydolun